V květnu je nejvíce ohroženo srdce
1.5.2015
V květnu nám radí čínská medicína, abychom posilovali srdce.
Hlavním úkolem srdce je pumpování krve, kterou přečerpává jednak do plic, kde se krev okysličuje, a jednak ji čerpá do celého organismu. Na funkci srdce má veliký vliv stav krční a hrudní páteře. V případě, že dojde k zablokování těchto částí páteře, je inervace srdečního svalu naprosto nedostatečná a tím dochází ke zvýšení krevního tlaku.
Poruchy a onemocnění:
- vrozené srdeční vady
- získané onemocnění po infekčních nemocech
- angina pectoris, infarkt
- onemocnění a vady krevního oběhu
- arytmie srdce
- atd....
Reflexní terapií se dají upravit vady srdce bez ohledu na to, jesli jsou vrozené nebo získané. Kromě reflexní terapie je důležitý přísun hořčíku, harmonizace orgánů látkové výměny a hormonální sféry.
Zóny srdce:
- orgánová (vlastní) - nachází se těsně pod základním kloubem palců po celém obvodu vnitřní hrany chodidla. Navazuje na zóny hrudní kosti a části hrudní páteře
- vztažná (kauzální) - se nachází pouze na levém chodidle, těsně pod línií hlavních kloubů jak ze strany nártní, tak i na chodidle. http://www.patakyovi.cz/mapa-reflexnich-zon.php (13,61)
Nejlepší ochranou srdce je samozřejmě prevence. Důležitý je také vitamín C, který mimo jiné stimuluje nadledvinky, které produkují celou řadu vitálních hormonů. Vhodnou potravinou jsou rajčata (pokud netrpíme alergií), jelikož jsou velkým zdrojem lykopenu (nezbytného pro srdce a krev), vitaminů B a C (povzbuzují činnost mozku, posilují srdce a tvorbu hormonů a draslíku, který snižuje krevní tlak).
Mějte se rádi!!!