Přestaňme se bát horečky!

8.10.2016
Přestaňme se bát   horečky!

A je tady podzim a s ním přicházejí velké výkyvy teplot – chladná rána, relativně teplá odpoledne a nárazový studený vítr. Naše děti si ještě nestačily zvyknout, že by se po parném létě měly pořádně oblékat. Za oknem to vypadá, že sluníčko stále hřeje, a tak vyběhnou jen tak nalehko, zaberou se do hry, a když je vyžene zima domů, tak většinou večer můžeme očekávat přinejmenším rýmu, kašel nebo horečku.

Spoustu rodičů horečka vyděsí, ale nemusí to tak být. Horečka není nemoc, ale smysluplná reakce našeho organismu, který zdravě reaguje na zvýšený výskyt virů nebo bakterií. Pokud budeme takto horečku chápat, bude pomocníkem při zvyšování imunity i psychického vývoje našich dětí. Samozřejmě je potřeba dodržovat určité zásady a opatření, kdy a u koho můžeme horečku snižovat sami a kdy je nutné vyhledat lékaře.

Dbejte opatrnosti při horečnatých onemocněních u lidí, kteří mají celkově špatný zdravotní stav, trpí poruchami srdečního a krevního oběhu, jsou vyššího věku, u dětí do 3 měsíců nebo když horečka neklesne do dvou dnů.


Hledáte-li alternativní cestu, jak se s horečkou vypořádat, jednou z možností je právě HOMEOPATIE

Homeopatie je jedna z metod alternativní medicíny. Je to metoda holistická a bere v úvahu celé tělo – fyzické, psychické a emoční. Na rozdíl od klasické medicíny, která nemoci potlačuje protichůdnými prostředky, homeopatie odstraňuje vnitřní příčiny tzv. similimem (podobné se léčí podobným). Podle údajů WHO je homeopatie druhou nejrozšířenější metodou léčby co do počtu pacientů a to po tradiční indické a čínské medicíně. Klasická medicína evropského typu je až na třetím místě. Je vhodná pro všechny věkové skupiny a nemá žádné vedlejší účinky.

Hlavními léky při horečnatých onemocněních z nachlazení jsou:

Aconitum – horečka přichází náhle, je vysoká 39°-40° C, zpočátku silná zimomřivost později nastupuje suché teplo bez pocení. Je lékem první volby po prochladnutí studeným větrem. Pacient má velkou úzkost, neklid, má chuť na studené nápoje a je mu nepříjemné teplo. Tváře jsou červené a suché.

Belladonna rychlý nástup horečky, je vysoká 39°-40° C, pacient má překrvený obličej s horkým potem, je citlivý na hluk a světlo, tepavá bolest hlavy, bolest očí s rozšířenými zornicemi, může blouznit nebo mít halucinace. Suchost v ústech s proměnlivou žízní.


V homeopatické praxi při horečnatých onemocněních se používají další léky např. Gelsemium, Nux vomica, Bryonia, Rhus toxicodendron, Arsenicum album, Chamomilla a další, které mají své specifické symptomy.

Pokud máte zájem dozvědět se více o používání homeopatie při akutních stavech navštivte náš

Kurz akutní homeopatie pro domácí použití

Tento článek má pouze informativní charakter a slouží ke vzdělávání zájemců o tuto oblast. Veškeré informace v něm obsažené vychází z naší praxe a z volně dostupných informačních zdrojů, ale nenahrazují lékařské ošetření v případě zdravotních potíží.  » zobrazit všechny aktuality

HLAVNÍ MENU
VYHLEDÁVÁNÍ
AKTUALITY

Podrobný program 1. březnového bloku Kurzu akutní homeopatie pro domácí použití

19.3.2019
Program 1. bloku Kurzu akutní homeopatie pro domácí použití Sobota 23. března 2019 ...

23.1.2019
KONTAKT
HOMEOPATIE-MB
Hana Ševčíková
Jičínská 1134
293 01 Mladá Boleslav

IČ: 88330516
Tel. (+420) 606 681 227
E-mail:
zc.manzes@avokicvesacnah

PARTNEŘI WEBU