Leden ve znamení močového měchýře

13.1.2015

V měsíci lednu je močový měchýř nejvíce ohroženým a oslabeným orgánem. Proto bych vám touto cestou chtěla nabídnout pár rad, jak tento orgán posílit pomocí reflexní terapie, bylinných prostředků a homeopatie.

Močový měchýř  má podle starých Indů důležitou funkci v nervovém systému a tudíž  velký vliv na psychiku  a emocionalitu každého z nás. Stav močového měchýře nám ukazuje, jak jsme schopni zvládat  jednotlivé "tlaky" života.  Pokud energetická rovnováha v tomto orgánu je nějakým způsobem oslabena, má to značný vliv na některé nemoci mozku, jako např. epilepsie, nádory atd... Nejvíce energie má močový měchýř každý den mezi 15. a 17. hodinou. Tento orgán ke své činnosti potřebuje (stejně jako ledviny, které jsou nejvíce ohroženy v měsíci únoru) vodu. Proto tělo dostatečně zavodňujte, čímž se zvýší průtok močovým systémem a odplavování škodlivin z těla. 

K reflexním ploškám močového měchýře patří také močovody. Najdete je pod body  č. 17. močovody a 18. močový měchýř. Močový měchýř je na středním okraji obou šlapek pod vnitřním kotníkem ( jakoby z boční vnitřní strany)

 http://www.patakyovi.cz/zony/chodidla.php 
   
 Z bylinné terapie je na tento orgán vhodný čaj z heřmánku, měsíčku, nebo tymiánu. Doporučení je uvařit si plnou konvici a polovinu vypít a druhou polovinu nalít do koupele a 10 - 15 minut relaxovat v takto připravené lázni. Také jinan dvoulaločný (Ginko biloba) výborně působí na zánět močového měchýře.    
 
Z homeopatie  lze na zánět močového měchýře (cystitidu) použít:

- Cantharis (palčivá řezavá bolest v podbřišku. Je zde trvalé nucení na močení a pocit, jakoby močový měchýř nebyl zcela vyprázdněn.  Zlepšení nastává teplem, masáží

- Nux vomica (je vylučováno malé množství moči i přes to, že pacient často močí) Pacienti v obrazu tohoto léku jsou velmi podráždění, silně kritizují své okolí a mají touhu být sami.  
 
- Staphysagria ( pocit jakoby kapka moči stále stékala  močovou trubicí. Záněty mohou nastat po nějakém chyrurgickém zákroku, po ponížení, zneužití) Příznaky zlepšuje teplo a noční spánek.
   
V případě použití homeopatických prostředků je lépe se poradit se svým homeopatem.
 » zobrazit všechny aktuality

HLAVNÍ MENU
VYHLEDÁVÁNÍ
AKTUALITY

Podrobný program 1. březnového bloku Kurzu akutní homeopatie pro domácí použití

19.3.2019
Program 1. bloku Kurzu akutní homeopatie pro domácí použití Sobota 23. března 2019 ...

23.1.2019
KONTAKT
HOMEOPATIE-MB
Hana Ševčíková
Jičínská 1134
293 01 Mladá Boleslav

IČ: 88330516
Tel. (+420) 606 681 227
E-mail:
zc.manzes@avokicvesacnah

PARTNEŘI WEBU